Tradiční velkolepá vernisáž ateliéru Studánka 11.června v 15.00 na zámečku Belcredi

vernisaz_cerven2016_clanekV letošním roce pořádá Ateliér Studánka Mileny Konvalinové svoji tradiční a velkolepou výstavu s názvem Tajuplné a různodivné prolínání na zámku Belcredi, Pohankova 8, v Brně-Líšni. Přijďte 11.června v 15 hodin na zahájení jednodenního happeningu motýlího života, kde budete prostřednictvím rozmanitých obrazů, soch a masek vpuštěni do tajemných snů daleko velmi daleko…

Motýlí život, krátký křehký čas pozoruhodného stvoření. Ohlédnutí za časem stráveným na zemi, i mimo ni, nejvíce však za hranici našich všedních představ. Za jeden jediný den budete moci okusit pohled, který se naskytne čerstvě probuzenému motýlovi, lačného spatřit co nejvíce z různodivného světa fantazie.

Výstava návštěvníkům nabídne velkoformátové a plastické obrazy, vybízející k prozkoumání nejen očima, ale i naší imaginací. Budete moci nahlédnout do světa bohů, jenž stále bdí nad nehmotným světem lidí, zvířat a tajuplných bytostí. Uslyšíte jejich myšlenky, ucítíte jejich nepostradatelnou magičnost, navedou vás do labyrintu, kde je hranice mezi sny a skutečností neviditelná. Dětské prolínání námětů přesahuje nejen naši představivost, ale i formáty těch největších rámů, které záměrně nerespektují ohraničený prostor rámu. Tak se prosím nelekejte, až uvidíte nějakého papírového tvora, jak natahuje ruku ke kolemjdoucím lidem.

V zámeckém parku na vás budou pod korunami stromů čekat v obrazech bytůstky hodné i nevyzpytatelné, zvířata nejen z předalekých krajin, ale i z českých lesů a ukážou vám, jak takto pohromadě na jednom místě a v jeden čas mohou vytvořit nezapomenutelné spojení barev a pocitů, na které jen tak nezapomenete.

Zpod pestrých a neočekávaných masek budou koukat zvídavé oči dětí a studentů Ateliéru Studánka a provedou vás svým výtvarným světem, který pro vás na tento jedinečný a neopakovatelný den vytvořily.