Příprava na přijímací zkoušky

architekturaPŘIHLÁŠKA NA VÝTVARNÁ STUDIA
pro malé, větší i největší, pro výjimečně
nadané, pro ty, co si jen tak rádi tvoří.

Vážení rodiče, milé děti a studenti Ateliéru Studánka, každým rokem vystavujeme svoji tvorbu na různých místech naší republiky i v zahraničí.
Opět nás čeká výstava v objektu UNESCO ve vile Tugendhat. Bude to pro nás významná událost a příležitost v tomto prostoru vystavovat obrazy našeho ateliéru. Dále vystavujeme v Litoměřickém opatství, a na jiných zámcích. Také na hradu Špilberk, v Domě U Tří knížat, v Domě pánů z Kunštátu v Brně a tamtéž v Masarykově onkologickém ústavu v Galerii Žlutý kopec, též na onkologii v Bohunické nemocnici. Těšíme se na další v ýstavu v pražské galerii U Prstenu, Jilská 14 v Praze. A v červnu na světovou výstavu v Bruselu.

Jsou to úžasné a společensky významné akce. Do příštího roku chystáme mnoho dalších akcí, včetně tradiční velké vernisáže na konci školního roku, v prostorách líšeňského zámku Belcredi v Líšni, kde máme náš ateliér. Chceme zdůraznit, že pro studenty a žáky našeho ateliéru je velmi povzbuzující, zajímavé, ale i výchovné představit své práce a seznámit širokou veřejnost různých profesí se svojí tvorbou. Všechny tyto časté výstavy činí Ateliér Studánka jedinečným. Ateliér Studánka vychází z potřeb přispět ke zvýšení úrovně výuky plánovaných aktivit.

Vzhledem k výhradně individuálnímu přístupu je také prvotní snahou umírnit počet zájemců o výtvarné umění v jednotlivých skupinách a časové rozpětí vyučování tak, aby byl dán prostor kreativním reakcím žáků, studentů a všech, kteří chtějí ateliér navštěvovat. Ateliér Studánka věnuje svoji pozornost dětem od dvou let, dětem větším i studentům, výjimečně nadaným, těm, co si jen tak rádi tvoří, dětem handicapovaným, instabilním.

Další záměry ateliéru jsou:

  • příprava na studium středních a vysokých škol uměleckých zaměření
  • začlenění postižených dětí do programu odborné výtvarné výchovy
  • pořádání vlastních vernisáží a výstav
  • pořádání exkurzí do akademických škol uměleckého zaměření, výletů a výprav na různé výstavy a prázdninových pobytů se zaměřením na výtvarnou estetiku.

Těšíme se na Vás

na web_Stránka_2