Pozvánka na vernisáž Ilustrace z ilustrací

ilustrace_z_ilustraci

Ateliér Studánka se již stal synonymem kultury nejen v Líšni, ale proniká i do celého Brna a daleko za jeho hranice. Tvoří v něm děti předškolního a školního věku, studenti i dospělí a všichni jsou autory mnohých obrazů, které byly vystavované v různých místech i prostorách. Náš ateliér byl také mockrát oceněn doma i v zahraničí.

Minulý rok v dubnu jsme dostali velkou příležitost jako jediní vystavovat v brněnské památce UNESCO, ve slavné vile Tugendhat německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

V červnu jsme už podruhé vystavovali svá díla na prestižním bienále výtvarného umění v belgickém Bruselu, kde jsme sklidili velký úspěch jak divácký, tak formou ocenění. Ateliér Studánka byl totiž první, kdo na tuto výstavu mezi renovované umělce dovezl dětskou tvorbu. Byli jsme opět pozváni na další ročník.

ilustrace2Na konci každého školního roku pořádáme tradiční velkolepou výstavu v parku a na nádvoří zámku Belcredi, kam zamíří vždy nespočetné množství návštěvníků. Výstavu doprovází hudební programy mladých lidí a koncertní vystoupení studentů JAMU. V letošním roce byl termín 6.6. 2015, s tématem Ilustrace z ilustrací.

Celé tři měsíce – srpen, září, říjen roku 2014, byly naše obrazy v prostorách opatství v Litoměřicích. V měsíci prosinci 2014 jsme měli výstavu naší tvorby v galerii v Domě U Tří knížat (Jánská 12, Brno).

Použili jsme pro naše výstavy různé, nové a neopakovatelné techniky. Loni jsme například začali s originální papírovou grafikou, z níž se vyvinula technika tupování spojená s výřezem papíru. Papír nám tak umožnil vytvářet přímo z něj úžasné a výtvarně velmi dobře zvládnuté objekty a různé barevné kompozice. Pokusili jsme se o evoluci kultury, kterou rámují velcí malíři, jejichž díla jsme si přebrali po svém. Nečekejte žádné přesné kopie, ale díla například od Picassa, Gustava Klimta, Vincenta van Gogha, Lautreca, Dalího nebo Ensora, vyjádřená různými věkovými kategoriemi – okem dítěte, studenta i dospělého člověka.

Letos jsme vytvářeli prostorové papírové sochy, které jsou tvořeny z dvojitých velkých formátů s předkreslenými obrysy určitých postav. Vystřižené dvojité šablony s barevným vyjádřením pro jednotlivě namalované postavy se vzájemně slepily v krajích a vnitřky se vyplnily zbytkovým papírem.Témata pro sochy jsme čerpali z pohádek, fantazijních světů a mytologie.

Děkujeme všem, kteří rádi shlédnou naši výstavu a tiše pochopí.