POJĎ A DÍVEJ SE A MOC NEPTEJ SE

Tradiční a velkolepá výstavavystava_POJD A DIVEJ SE_Atelier Studanka
výtvarného Ateliéru Studánka
Mileny Konvalinové

bude zahájena vernisáží dne

17. 6. 2017 v 15 hodin.

Probíhat bude v celém areálu
nádvoří i zahrady zámku Belcredi,
Pohankova 8,

Brno – Líšeň.

 

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

 

 

 

  

pozvánka_Ateliér_Studánka_2017POZVÁNÍ NA VÝSTAVU

POJĎ A DÍVEJ SE

A MOC NEPTEJ SE

Opět Vás všechny zveme na již tradiční a velkolepou výstavu
Ateliéru Studánka 17. 6. 2017 od 15:00,
každoročně zahájený jednodenní happening
na nádvoří zámku Belcredi.

       Happening je příležitostí pro setkání široké veřejnosti, jak líšeňských občanů, brněnských, tak i celého okolí a zahraničních hostů, na kterém se sejde mnoho příjemných lidí. Setkávají se zde lidé, kteří se neviděli několik let a akce se tím stává tradiční pro každoroční potkávání. Den je jako stvořený pro pozdravy, úsměvy, vzájemnou úctu a pokorného úžasu nad díly všech, kteří Ateliér Studánka navštěvují.

Po úvodním zahájení bude otevřená i zámecká zahrada plná obrazů i soch pro všechny návštěvníky výstavy.

TĚŠÍME SE NA VÁS!


DOPROVODNÝ TEXT O LETOŠNÍ TÉMATICE

 

Vesmír. Nekonečné „místo“ nejen pro existenci všech tvorů, ale i pro fantazii člověka, anebo ještě někoho jiného? Neidentifikovatelné objekty vznášející se skrz časoprostorem. Komety. Ohromné a neskutečné vesmírné lodě. Planety. Příběhy obdivuhodných a nebojácných hrdinů. Mlhoviny. Stejným dílem zbožňovaní zákeřní padouši. Hvězdy. Tohle všechno dohromady a úžasné světy na vzdálených planetách, v neprobádaných galaxiích, jež jsou plné prapodivných krajin, bytostí, energií, sloučenin, myšlenek. Neprozkoumaná meziplanetární a kosmická zákoutí. Tolik toho nevíme, tolik se toho dozvídáme každý den a tolik nám zůstane navždy skryto. Mnoho jsme si vysnili ve fantastických sci-fi příbězích, mnoho z toho je možná i pravda, a proč ne? Jsme toho všeho součástí. I toho, co bylo pouze vymyšleno.

Na naší výstavě budete svědky toho, jak můžeme skrz naši i vaši představivost, časoprostor a možnost mnohovesmírů vytvořit další samostatnou galaxii, plnou nejen kosmických seskupení obrazů, ale i soch, kolem nichž jako prstence obíhají příběhy. Skrze portály nahlédnete na odvrácenou stranu Měsíce a po hvězdných schodištích vystoupáte do katedrál a chrámů samotného kosmu. A k tomu všemu budete mít možnost setkat se s úctyhodnými hosty z jiných planet. Určitě je poznáte, a pokud ne, napovíme vám.

Jedním z nich je Dártvejdr. Jeho dlouhý černý plášť a meč, ve kterém je zhmotněno samotné zlo ve formě červeného světla, určitě nepřehlédnete. Přišel nás navštívit, neboť se k němu doneslo, jak moc je na naší planetě obdivován. Ve skutečnosti má obrovský fanklub a několik jeho členů navštěvuje i náš Ateliér Studánka. Hned jak sem dorazil a viděl to nadšení, s kterým ho všichni přivítali, rozhodl se přejít na světlou stranu.

To nejvíc ocenil náš další host, mistr Joda s věrnými společnicemi žábami, které mají rády přítomnost jeho Síly. Když se dozvěděl o cestě Dártvejdra mimo jejich Galaxii, zpozorněl a sledoval ho. Když doletěli na Zem, čekalo je tady nejedno překvapení. Jak už jste si asi mohli všimnout, mistr Joda, u nás v ateliéru též známý jako mistr Jouda, Hrouda nebo Jodyn, je několikanásobně větší, než Dártvejdr. Asi je to tím, že jsou u nás jiné fyzikální zákony, odlišné živiny v ovzduší, kterými se krmí i stromy, proto jsou nejspíš také tak obří. Takže z mistra Jody se stal mistr giga Hrouda. Zvětšily se i jeho věrné žáby.

Vesmírné vysoké štíhlé genetické inženýrky, v krásných přiléhavých šatech, navržené těmi nejlepšími kosmickými návrháři, nás přiletěly také navštívit ihned poté, co se od mistra Joudy dozvěděly o naší velkolepé výstavě. Jelikož na ně zde také působí stejné zvětšovací fyzikální jevy, můžete si z blízka prohlédnout precizní provedení jejich uměleckých kostýmů a obdivovat celkově jejich mimozemskou krásu. Ale nejsou jenom krásné, jak už bylo řečeno, jsou to geniální genetické inženýrky, škoda jen, že je naše myšlení na jiné vývojové úrovni než jejich, mohli bychom se od nich leccos přiučit.

Tak jim můžeme alespoň dát najevo náš velký obdiv a pochválit jim nádherné vznešené róby a doplňky.