Instalace obrazů na pražskou výstavu

praha_instalace
V sobotu 16. března vyrazil ateliér Studánka s více než padesáti obrazy do pražské galerie U Prstenu. Za den se nám díky velké ochotě rodičů našich žáčků a studentů podařilo nainstalovat dvě patra plná výtvarných děl. Návštěvníci výstavy si tedy od pondělí prohlédnou velkoformátové malby a pastely. Po dokončení instalace se na výtvarná díla přišla podívat správkyně galerie a příjemně ji překvapila jak dětská kresba, tak studentské obrazy. Snad tedy sklidí naše výtvarné kurzy a příprava studentů na VŠ úspěch. Však uvidíme, verdikt se dozvíme v pátek, kdy se bude v galerii konat veřejná dražba. Držte svým dětem palce!

Ještě jednou děkujeme všem rodičům, kteří přispěli na benzín a samozřejmě vám všem, kteří jste nám v Praze pomáhali.

Fotky ze sobotní instalace obrazů najdete zde.

Už v šest hodin ráno jsme nakládali pečlivě zabalené obrazy do čtyř aut a vyrazili vstříc našemu hlavnímu městu po hrbolaté D1, kde jsme se všichni modlili, aby nám na zarámovaných obrazech nepopraskaly cestou skla. To se naštěstí nestalo, nicméně štěstí nám přálo jen do té chvíle, než jsme se zasekli na půl hodinu v koloně díky dopravní nehodě. Po desáté jsme se protáhli úzkými uličkami v centru Prahy a s nadšením si uvědomili, že se nacházíme asi tři minuty pěšky od Staroměstského náměstí.

Celodenní instalace obrazů byla celkem příjemná práce, jelikož nás bylo v Praze docela dost a měli jsme k dispozici mužskou sílu, což znamenalo, že vrtání, šroubování a zatloukání hřebíků bylo pro jednou v režii chlapů;-) Obrovské prázdné plochy galerie působily hodně nehostinně, jakmile se začaly zaplňovat obrazy, hned vypadaly bílé stěny veseleji. Naši studenti Kája, Kamča, Honza a Marťa neúnavně přesouvali rámy sem tam, tatínkové mezitím šroubovali a maminky dobrovolnice lepily vizitky a dražební čísla. Takže rozhodně sehraný tým:-) Postupně se nám povedlo odstranit kupy nepořádku a prostory galerie začaly konečně vypadat jako místo, kde se koná výstava. Marťa na konci našeho snažení ještě naleštila rámy a skla, aby se dětské kresby ještě lépe vyjímaly. Nakonec jsme skončili kolem čtvrté, hned nasedli do aut a zamířili opět zpátky do Brna.

Cestou zpět přišla odměna za celodenní práci v podobě zastávky v pizzerii, což ocenila zejména autorka tohoto článku, která se svojí zásobou dvou jablek na celý den pravděpodobně podcenila celou situaci. Každopádně už jsme doma, výstava je připravená a doufejme, že se ateliéru Studánka povede.