Další výstava za námi!

pastel_ptacci

Pro ateliér byla výstava trochu nečekaná. O možnosti vystavovat jsme se dozvěděli 14 dní před zahájením vernisáže. Tak se rychle dotiskly linoryty, domalovaly obrazy, díla se zarámovala a my doufali, že výsledek bude stát za to.

Doufali jsme, že se budou líbit hlavně linoryty. Jedná se totiž o velmi těžkou grafickou techniku, kdy se do linolea vyrývá inverzní obraz. Vytvořit bílou plochu dá pořádně zabrat. Člověk musí dělat stovky a stovky tahů rydlem. Samy děti si vybraly těžké náměty. Ztvárnily třeba srst vlků nebo šupiny leguánů.

Podle mého názoru se linoryty všem mimořádně povedly. Menší děti se chtěly vyrovnat těm větším a vložené usilí se jim vyplatilo. Naši velcí studenti byli zase inspirování nebojácností a odhodláním menších. Děti totiž nemají strach zobrazit to, co chtějí a tak, jak to chtějí. Dospělí už bývají přetvarovaní do jakýchsi společenských forem a je pro ně těžké nakrestlit něco prostě tak, jak to leží a běží.

Náš ateliér byl za svoji tvorbu mnohokrát oceněn. Například letošní jaro budeme už potřetí vystavovat na velmi prestižní mezinárodní výstavě v belgickém Bruselu. Ateliér Studánka byl první, kdo na tuto výstavu přivezl dětskou tvorbu. Jako jedni z mála budeme příští rok vystavovat ve vile Tugendhat. Pravidelně se od nás naši studenti dostávají na výtvarné školy jako pražská Akademie výtvarných umění, Výsoká škola umělecko-průmyslová nebo Vysoká škola sklářská v Ústí nad Labem.

Závěrem bych ráda připomněla, že výstava v domě U Tří knížat byla prodejní. Výtvarné potřeby, pletiva a rámy stojí mnoho peněz a koupí některého z našich děl podpoříte činnost ateliéru. Chtěla bych vám jménem všech členů ateliéru Studánka poděkovat za váš zájem o umění a tvorbu. Neváhejte nás kontaktovat, pokud byste měli zájem o některé z našich děl nebo pokud byste chtěli začít ateliér Studánka navštěvovat.